Porady

Drinki z malibu – przepisy na popularne koktajle z tym likierem kokosowym

Malibu to charakterystyczny kokosowy likier na bazie rumu, który perfekcyjnie pasuje do egzotycznych drinków. Często możemy spotkać się z przeświadczeniem, że jest to alkohol dla kobiet. Spróbujemy mimo wszystko udowodnić, że panowie również znajdą drinki z malibu, które powinny przypaść im do gustu.

Czego potrzebujesz na pewno, by przygotować wszystkie poniższe propozycje? Malibu (co powinno być oczywiste), shakera lub blendera i dużej ilości lodu. Reszta składników zależy jedynie od Twoich preferencji. Zachęcamy do testowania nowych połączeń i aromatów, by znaleźć swój niepowtarzalny smak.

Propozycje dla Pań

Tytułem wstępu chcielibyśmy zaznaczyć, że w tym akapicie umieścimy proste drinki z malibu, które najczęściej wybierane są przez kobiety. Będą to słodkie i egzotyczne propozycje z ukrytym alkoholem. Wszystkie z nich są często wybierane na imprezach urodzinowych i wieczorach panieńskich. Polecamy także nasz w wpis dotyczący pomysłów na wieczór panieński w Krakowie.

Natomiast w dalszej części tekstu. Panowie znajdą mocniejsze propozycje dla siebie.

Nie oznacza to jednak, że będąc mężczyzną, nie możesz korzystać z poniższych wariantów. Pamiętaj, że każdy ma inne preferencje i jeśli lubisz któreś połączenie lub chcesz je przetestować, to nie powinieneś się ograniczać. Poznawaj nowe smaki i eksperymentuj.

Piña colada

Zacznijmy od jednego z najpopularniejszych klasyków, do których zaliczyć możemy m.in. Piña coladę. Podstawowe składniki do przygotowania to:

 • 30 ml malibu;
 • 20 ml ciemnego rumu;
 • 30 ml soku ananasowego;
 • 25 ml mleczko kokosowe;
 • kruszony lód;
 • shaker;
 • kieliszek typu hurricane.

Wszystkie elementy musisz umieścić w blenderze i miksować do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie przez sitko przelej uzyskanego drinka do kieliszka. Udekoruj go plastrem ananasa.

Drinki z malibu - pina colada

Malibu Sunrise

Drugim chętnie wybieranym drinkiem (lecz równie prostym), jest Malibu Sunrise. Niezbędne są takie składniki jak:

 • 60 ml malibu;
 • sok pomarańczowy;
 • 30 ml syropu grenadine.

Na początku zmieszaj malibu z sokiem pomarańczowym. Bardzo ostrożnie wlewaj syrop grenadine w taki sposób, by opadł on na dno. To wszystko.

Shoty Malibu Kamikadze

Na naszej liście nie może zabraknąć propozycji shotów. Niech zatem będzie to Malibu Kamikadze. Potrzebne składniki to:

 • 50 ml malibu;
 • 50 ml wódki cytrynowej;
 • 25 ml likieru pomarańczowego;
 • ok. 30-40 ml świeżego soku z limonki (w zależności od tego, jak kwaśny ma być drink);
 • lód.

Malibu Kamikadze to nieco mocniejszy drink od miksów, które przedstawiliśmy powyżej. Pijemy go w szotach, więc należy przygotować 4 kieliszki do wódki o pojemności min. 50 ml. Wrzuć do shakera trochę lodu i dodaj sok z limonki, likier, wódkę oraz malibu. Wstrząśnij kilka razy mocno i napełnij drinkiem kieliszki.

Przepisy na drinki z malibu dla prawdziwych mężczyzn

Jak łączyć malibu z pozostałymi dodatkami, by o drinku można było powiedzieć, że jest to propozycja dla prawdziwych mężczyzn? Doskonałym przykładem jest BMW, czyli Baileys, Malibu i Whisky. Do zrobienia go, będziesz potrzebować:

 • Baileys – likier irlandzki – 50 ml;
 • Malibu – 50 ml;
 • whisky (najlepiej irlandzka, ze względu na delikatność i wyczuwalną słodycz) – 50 ml;
 • kostki lodu do pełna szklanki.

Z przygotowaniem tej propozycji, nikt nie powinien mieć problemu. Należy wrzucić do shakera kilka kostek lodu i wlać ww. składniki. Następnym krokiem jest porządne kilkukrotne wstrząśnięcie dla dokładnego wymieszania wszystkich smaków. Ostatni etap to przelanie drinka do szklanki typu old-fashioned wypełnionej kostkami lodu. To tyle, można pić!

Pamiętaj, by pić ostrożnie. Drinki na bazie malibu mogą być zdradliwe. Alkohol zakryty jest słodyczą i smakiem owoców, co dla wielu osób jest wyjątkowo mylące. Warto więc raczyć się dostępnymi propozycjami w sposób przemyślany i rozsądny.

Na wszystkie drinki wymienione we wpisie i wiele innych zapraszamy do naszego Klubu bilardowego w Krakowie!

Polecane artykuły