Porady

Kreda bilardowa – czym jest i do czego służy?

Bilard kreda po co

Przychodząc do klubu bilardowego czy po prostu przyglądając się grze w bilard, zapewne nie raz widziałeś, jak gracze kredowali kije do gry. Ta czynność pełni wiele bardzo ważnych funkcji i zapewnia liczne korzyści. Kluczowe jest to, aby wiedzieć, po co nam kreda do bilarda i jak ją prawidłowo używać.

Spis treści

  1. Kreda bilardowa – jaką wybrać?
  2. Kreda w bilardzie – po co i do czego służy?
  3. Jak prawidłowo używać kredy bilardowej?

Kreda bilardowa – jaką wybrać?

Już za moment dowiesz się, jak ważne jest prawidłowe używanie kredy do bilarda. Wcześniej jednak warto na moment zatrzymać się przy temacie wyboru odpowiedniej kredy do bilarda. Otóż koniecznie postaw na specjalistyczny produkt, który został przeznaczony do gry w bilarda. Czym różni się kreda bilardowa od standardowej? Otóż przede wszystkim ma ona drobniejsze cząsteczki, dzięki temu właśnie tarcie pomiędzy bilą a kijem jest większe.

Zresztą zwróć uwagę również na kształt, jakim wyróżnia się kreda bilardowa. Do czego służy kwadratowa kreda z elementem w kształcie kółka w środku? Otóż dzięki temu kredowanie staje się łatwiejsze, a specjalne dopasowanie kija do kapki sprawia, że kredowanie zajmuje mniej czasu i jest znacznie skuteczniejsze.

Kredy do bilarda mają różne kolory. Jaki wybrać? Najlepiej dopasuj go do koloru sukna stołu bilardowego. Sprawi to, że ewentualne zabrudzenia nie będą tak widoczne.

Kreda bilardowa do czego służy

Kreda do bilarda – po co i do czego służy?

Kredowanie kija do bilarda to trik, który może odmienić losy całej rozgrywki, ale to nie jedyne korzyści, jakie możesz zyskać dzięki tej czynności.

Po co kreda do bilarda jest wykorzystywana w trakcie gry? Do czego służy?

Dzięki kredzie do bilarda zyskasz jeszcze większą kontrolę nad każdym uderzeniem przy pomocy kija. O wiele skuteczniej doprowadzisz do tego, że bila nabierze odpowiedniej w danej chwili rotacji, a to z kolei spowoduje, że skierujesz bilę dokładnie w wybrany siebie kierunek.

Kreda do bilarda spowoduje również, że znacząco zmniejszy się poślizg w trakcie uderzenia w bilę. To również pomoże w jeszcze lepszej kontroli nad bilą. Sprawdź też triki bilardowe – dla początkujących i zaawansowanych graczy.

Nie zapomnij także o jeszcze jednym powodzie i jednocześnie korzyści z kredowania kija do bilardu. Kiedy będziesz regularnie stosować tą metodą, znacząco wydłużysz również żywotność kija do gry. Już nie będziesz musiał tak często wymieniać jego końcówek. Nie bagatelizuj tego, jak ważna jest kreda bilardowa. Do czego służy już wiesz, zatem przekonaj się jeszcze, w jaki sposób powinieneś z niej prawidłowo korzystać.

Po co kreda do bilarda

Jak prawidłowo używać kredy bilardowej?

Jak odróżnić amatora od profesjonalisty czy po prostu osoby, która ma na koncie już większą liczbę rozgrywek bilardowych? W pierwszej kolejności rzuca się w oczy oczywiście poziom gry, ale nie tylko to. Osoby, które grają po raz pierwszy lub mają na koncie nie wiele gier, nie kredują kija! Zatem pokaż przeciwnikom, że bilard nie jest Ci obcy.
Samo kredowanie jest proste. Wystarczy, że kilkukrotnie otrzesz kredą kij w wyznaczonym do tego miejscu.
No właśnie, ale pytanie brzmi – jak długo i jak często należy kredować kij do bilarda?
Zawsze powinno to zależeć od tego, jaką rotację chcemy uzyskać i jak bardzo precyzyjne ma być odbicie. Zapamiętaj zasadę, że im większą precyzję chcesz uzyskać, tym kreduj więcej.
Teraz już wiesz, po co kreda do bilarda i jak ją prawidłowo używać, dlatego zapraszamy do gry.

Polecane artykuły